ZDB Rogowo

Zakład Produkcji Pomocniczej

Działalność produkcyjna Przedsiębiorstwa polega przede wszystkim na produkcji grysów i mas bitumicznych w Zakładzie Produkcji Pomocniczej w miejscowości Huta Chojno.

Produkcja grysów polega na kruszeniu kruszćca (np. kamień polny) na grysy o ustalonej frakcji. Wyprodukowane grysy wykorzystuje się głównie do produkcji mieszanek mineralno - asfaltowych, powierzchniowego utrwalania dróg oraz handlu tymi materiałami.

Przedsiębiorstwo zainwestowało także w realizację projektu nowoczesnej technologii przerobu odpadów budowlanych na potrzeby budownictwa drogowego, co nie tylko wzbogaciło ofertę handlową firmy, ale również przyczyniło się do wzrostu produkcji.

Najważniejszy procesem produkcyjnym jest produkcja masy bitumicznej. W 2001 r. spółka dokonała zakupu najnowocześniejszej otaczarni Global 120 szwajcarskiej firmy AMMANN. Wytwórnia mas bitumicznych pozwala produkować dowolny rodzaj mieszanki mineralno - asfaltowej w ilości do 160 MG/h. Cały proces produkcji odbywa się w sposób kontrolowany dzięki systemowi obsługi komputerowej.

Wszystkie procesy produkcyjne są nadzorowane poprzez wdrożoną w roku 2009 Zakładową Kontrolę Produkcji dla mieszanek mineralno-asfaltowych w systemie 2+ zgodnie z obowiązująca normą PN-EN 13108 oraz dla kruszyw w systemie 4 zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 13043. Nad jakością produkowanych wyrobów czuwa również Kierownik Wytwórni oraz kompleksowo wyposażone laboratorium.

Wyznacz trasę dojazdu

Zapraszamy do korzystania z naszej stacji Paliw

Ul. Wojska Polskiego 8, 87-600 Lipno
telefon: 54 287 32 61 do 62 wew. 41
e-mail: marcin.bonowicz@prdlipno.pl

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.